rok 2015/2016

Wycieczka na Farmę Iluzji

9 czerwca wyruszyliśmy na wycieczkę. Po długiej podróży dotarliśmy do Farmy Iluzji, gdzie czekało na nas wiele atrakcji: pochylony dom, lewitujący kran, tunel zapomnienia, labirynt luster oraz wiele innych. Staraliśmy się skorzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji i ciekawie spędziliśmy kilka godzin. Pogoda nam dopisała. Nikomu nie chciało się wracać do domu. Jednak czas płynął nieubłaganie i trzeba było zakończyć zabawę. Bardzo podobało nam się na Farmie Iluzji i na pewno kiedyś tam wrócimy.

DSCF9082 DSCF9076 DSCF9073DSCF9108 DSCF9115 DSCF9167 DSCF9174 DSCF9199

Piknik

4 czerwca w Przywózkach odbył się piknik rodzinny. Organizowany był z okazji Dnia Dziecka lecz szybko zamienił się w wielkie, rodzinne święto. Na uroczystości w godzinach od 15 do 19 zjawiły się dzieci, rodzice, nauczyciele oraz inni zaproszeni goście. Piknik organizowany był przez Niepubliczną Szkołę w Przywózkach oraz Stowarzyszenie Wspólny Cel. Na festynie było wiele atrakcji. Dla najmłodszych dmuchana zjeżdżalnia, trampoliny oraz pokaz baniek mydlanych. Starsi uczniowie oraz nauczyciele chętnie brali udział w zabawach ruchowych i konkursach. Dla wszystkich, cały dzień dostępna była loteria oraz otwarty bufet z napojami i przekąskami. Rodzice zatroszczyli się o obsługę grilla. Imprezę uświetnił godzinny pokaz magika, który prezentował ciekawe sztuczki. Wszystkim bardzo się podobał pokaz iluzji. Dziękujemy sponsorom- firmom TRANSIMPEX i TOPAZ.

DSCF8918 DSCF8935 DSCF8945 DSCF8956 DSCF8960 DSCF8967 DSCF9007

Dzień mamy i taty w szkole

25 maja w szkole odbył się Dzień Mamy i Taty. W tym szczególnym dniu przedstawienia przygotowały przedszkolaki oraz uczniowie. Część artystyczną w przedszkolu przygotowała Pani Kinga Sobolewska Żółkowska oraz Pani Anna Zawadzka. Dzieci mówiły wierszyki oraz zaprezentowały przedstawienie pt. Czerwony kapturek. Po zakończeniu uroczystości najmłodsi wręczyli rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty oraz zaprosili na słodki poczęstunek. Po przedstawieniu granym przez maluchów, nadszedł czas na starszych uczniów. Ci zaprosili rodziców na godzinę 17. Uroczystość zaczęli uczniowie klas I-III. Prezentowali oni wierszyki i piosenki oraz zabawne anegdoty. Uczniowie klas IV-VI składali rodzicom życzenia poprzez recytację poważniejszych już wierszy i śpiew piosenek. Uczniowie klas starszych zrobili także koncert życzeń i z dedykacjami dla rodziców śpiewali, tańczyli, grali i recytowali. Na koniec rodzice wraz z dziećmi udali się na poczęstunek. Całość przygotowała Pani Beata Sobolewska -bardzo dziękujemy, a rodzicom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.

Oliwia Fronczak

DSCF5607 DSCF5605 DSCF5603 DSCF5598 DSCF5596

Dzień mamy i taty w przedszkolu

DSCF5573 DSCF5578 DSCF5580 DSCF5584DSCF5585

Uczniowie naszej szkoły na Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w PG nr 2  Sokołowie Podlaskim

DSCF8865 DSCF8861 DSCF8850 DSCF8849

Uczniowie naszej szkoły na pływalni

DSCF8755 DSCF8770 DSCF8783 DSCF8790 DSCF8812 DSCF8827

Powiatowy Turniej BRD
W dniu 13 maja w szkole w Jabłonnie Lackiej odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział nie zdobywając znaczącego miejsca. Warto jednak podkreślić, że dzięki temu wydarzeniu dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, co jest bardzo ważne w okresie, kiedy wsiadają na rowery. Mamy nadzieję, że wiedza ta zaowocuje w bezpieczną jazdę po drogach.

Izabella Skóra

DSCF8730  DSCF8734

Lekcja przyrody w plenerze

 Uczniowie klasy drugiej  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przywózkach wraz z wychowawcą, wybrali się  12 kwietnia 2016 r. na wycieczkę pieszą do gospodarstwa państwa Grzegorza i Olgi Ławnik.

Głównym celem wycieczki była wizyta nad stawem,  obejrzenie zwierząt i roślin żyjących    w stawie i w pobliżu stawu. Dzieci miały okazję zobaczyć i karmić żyjące w stawie ryby.

Ponadto w trakcie wycieczki, uczniowie oglądali hodowane w tym gospodarstwie kozy. Dzieci mogły również rozpoznawać i nazywać drzewa, krzewy i kwiaty, które mijały po drodze. Pani Olga nie tylko oprowadziła dzieci po gospodarstwie, ale też przygotowała słodki poczęstunek. Dużą atrakcją była degustacja koziego mleka i samodzielnie robionych serów.

Uczniowie, podziękowali gospodarzom za poczęstunek oraz edukacyjną wycieczkę po gospodarstwie. Wycieczka była wspaniałą lekcją przyrody.

Państwu Oldze i Grzegorzowi Ławnik serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz okazaną życzliwość i gościnność.

 Barbara Wojewódzka

DSCF5498 DSCF5513 DSCF5523 DSCF5551

Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego

10 maja w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do XXXIII konkursu recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Udział wzięli uczniowie klas I-III i IV-VI. W tym roku było wielu chętnych. Uczestników było aż osiemnaścioro. Dzieci recytowały wybrane utwory poetyckie oraz fragmenty prozy. Nauczyciele oraz Pani Dyrektor po wysłuchaniu wszystkich recytatorów, wybrali grupę, która będzie reprezentowała nasza szkołę. Osoby wyróżnione w etapie szkolnym to : Michał Wielądek, Malwina Paczóska, Klaudia Dmowska, Kalina Bulak, Paulina Wielądek oraz Magdalena Kucharska. Konkurs powiatowy odbędzie się 17 maja w Skibniewie. Wszystkim życzymy powodzenia.

Oliwia Fronczak

DSCF8726m

Przedszkolaki idą na spacer

DSCF5560 DSCF5565

VII Gminny Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej

 DSCF8717 DSCF8721 DSCF8725

Święto Konstytucji

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków święto. W XVII wieku państwo polskie przeżywało poważny kryzys. Władza królewska była bardzo słaba, walki wewnętrzne niszczyły kraj, w rzeczywistości rządziła szlachta. W historii Polski nie brakowało ludzi,  dla których ojczyzna stanowiła najwyższą wartość. Uchwalona przez Sejm Wielki konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą.

Dla podkreślenia rangi 225 rocznicy uchwalenia ustawy, uczniowie kl. V i VI przygotowali lekcję historii, którą zaprezentowali społeczności szkolnej w czasie apelu.

Uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Była to lekcja historii nacechowana  patriotyzmem, abyśmy pamiętali o ważnych dla Polaków wydarzeniach historycznych.  Nie zabrakło też pięknych pieśni o ojczyźnie.

Anna Wyszomirska

DSCF8708 DSCF8710 DSCF8712

Nie dla wypalania traw

Przedstawiciele Nadleśnictwa Sokołów Podlaski przypomnieli naszym uczniom skutki wypalania traw. 29 kwietnia w naszej szkole zorganizowany został wykład informacyjno-ostrzegawczy. Goście z Nadleśnictwa przygotowali dla uczniów szkoły referat oraz film na temat pożarów w lasach oraz skutkach wypalania traw. Po raz kolejny zostały nam przypomniane zasady bezpiecznego palenia ogniska oraz korzystania i przebywania na terenach zalesionych. Leśniczy wspomniał również o skutkach niewłaściwej utylizacji śmieci z gospodarstw domowych oraz o odpowiednim ogrzewaniu domów. Najlepiej jednak zapamiętamy przekaz audiowizualny, który pokazał nam przyczyny i skutki pożarów, powstałych w wyniku wypalania traw. Panu leśniczemu dziękujemy za edukację, a my sami będziemy bardziej uważni i rozważni oraz będziemy tą wiedzę przekazywali innym.

Oliwia Fronczak

DSCF8668DSCF8678

„Dzień Talentów”

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje zainteresowania oraz zdolności. Dzieci pokazały się w takich dziedzinach jak taniec, śpiew czy origami- sztuka składania papieru. Uczestnicy mieli możliwość swobodnej prezentacji swoich zainteresowań. Talenty obserwowali i podziwiali uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Wszystkie występy nagrodzone były brawami, wzbudziły zachwyt i zachętę do występów w przyszłym roku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Oliwia Fronczak

DSCF8657 DSCF8658 DSCF8660 DSCF8665 DSCF8667

,,Pierwsza pomoc ”- pokaz edukacyjny

13 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Przywózkach odbyły się pokazowe zajęcia edukacyjne pod hasłem: „Pierwsza pomoc”. Zajęcia przeprowadzili  uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim, którzy uczą się w klasie o profilu „Ratownik medyczny”,  pod kierunkiem opiekuna p. M. Bogaja. Pokaz został zorganizowany w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, urazu, nagłego ataku choroby, ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej. W trakcie zajęć uczniowie poznali  zasady udzielania pierwszej pomocy począwszy od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po samodzielne wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Każde dziecko mogło wykonać masaż serca oraz sztuczne oddychanie na fantomach.

Panu M. Bogajowi i uczniom ZS nr 1 składamy podziękowania za interesujące i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia.

Barbara Wojewódzka

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

22 kwietnia – Dzień Ziemi

DSCF5439 DSCF5445 DSCF5448 DSCF5457 DSCF5469 DSCF5470 DSCF5471 DSCF5475

22 kwietnia w Niepublicznej Szkole w Przywózkach uczniowie pod okiem nauczyciela przyrody zorganizowali apel z okazji Dnia Ziemi. Hasło przewodnie w tym roku to: Palący temat- niska emisja. Na akademii uczniowie zaprezentowali inscenizacje dotyczące zanieczyszczeń ziemi, powietrza i całego środowiska. Szczególną uwagę zwrócili na spalanie odpadów w piecach, zwłaszcza w domach jednorodzinnych oraz na palenie ognisk w lasach i na łąkach. Dzieci własnoręcznie zrobiły plakaty informacyjno – ostrzegawcze o szkodliwości dymów wydzielających się podczas spalania odpadów. W południe, po sprzątnięciu terenu w szkole i poza nią, uczniowie rozwiesili plakaty na wsi. Część apelu zajął temat wypalania traw. Dzieci rozszerzyły swoją wiedzę o wypalania traw oraz przypomniały sobie o szkodach jakie wówczas powstają. Taka wiedza przyda się nam wszystkim zwłaszcza, że nadchodzą wiosenne porządki oraz czas letnich wędrówek po lasach i łąkach. Niepubliczna Szkoła w Przywózkach zachęca do życia w zgodzie z ekologią!

Oliwia Fronczak

Maciek 4Rysunek Maćka Czarnockiego

Powiatowy Konkurs „Ozdoba Wielkanocna”

Już po raz czwarty  w  Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przywózkach odbył się  Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Ozdoba Wielkanocna’’ pod patronatem Starosty Powiatu Sokołowskiego.

Konkurs  ten od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Ma na celu kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych. W tym roku każda szkoła mogła dostarczyć tylko sześć wybranych prac spośród swoich uczniów. Na konkurs dostarczono 43 prace z ośmiu szkół naszego powiatu. Prace konkursowe wyróżniały się pomysłowością, oryginalnością wykonania oraz różnorodnością materiałów i technik plastycznych.

21 marca komisja konkursowa dokonała wyboru najciekawszych prac. Wybór był jak zwykle bardzo trudny. Prace zostały nagrodzone i wyróżnione w dwóch kategoriach wiekowych: kl.0-III i kl. IV-VI.

Spośród zgromadzonych prac nagrodzono i wyróżniono po 3 prace w każdej kategorii wiekowej.

23 marca 2016r. o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów laureatom konkursu. Jury postanowiło przyznać następujące równorzędne nagrody:

-w kategorii kl. 0-III

1. Wiktoria Lachowska (SP  Grochów)

2.Gabriela Saczuk (NSP Nieciecz)

3.Piotr Szarmach (NSP Przywózki)

-w kategorii kl. IV-VI

1.Zuzanna Szcześniak (SP Kosów Lacki)

2.Kalina Bulak (SP Przywózki)

3.Diana Zawadzka (SP Nieciecz)

Wyróżnienia otrzymali:

1.Olga Maleszewska (SP Skibniew)

2. Kamil Padzik (SP Grochów)

3.Natalia Skwierczyńska (SP Grochów)

4.Julia Leoniec (NSP Przywózki)

5. Kinga Rucińska (NSP Kożuchów)

6.Emilia Przywózka (NSP Przywózki)

Wszystkim  uczestnikom  serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i wykonanie pięknych ozdób wielkanocnych, a laureatom  gratulujemy.

Beata Sobolewska

DSCF5339 DSCF5340 DSCF8551 DSCF8556 DSCF8558 DSCF8559

Apel Wielkanocny

22 marca uczniowie klas V i VI przygotowali apel wielkanocny pod kierunkiem p. Katarzyny Jendrzejewskiej. Zaprezentowali oni tradycje i zwyczaje związane ze świętami.

DSCF5327 DSCF5333 DSCF5335 DSCF8516

Wycieczka w góry

27 lutego 2016 r  uczniowie naszej szkoły, absolwenci oraz rodzice wyjechali na 4 dniową wycieczkę.  Podczas wyjazdu zwiedziliśmy przepiękną jaskinię ”Raj” oraz spacerowaliśmy po Krupówkach w Zakopanem. Celem wyjazdu była nauka i doskonaleni jazdy na nartach i snowboardzie. Byliśmy na stoku w Murzasichle oraz na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Dodatkową atrakcją był pobyt na basenach termalnych „Bania”. Wyjazd był pełen nowych doświadczeń i niezapomnianych przeżyć. Piękne górskie widoki i czas spędzony na stoku będziemy mile wspominać.

DSCF8423 DSCF8387 DSCF8368 DSCF8360 DSCF8340 DSCF8308 DSCF8302 DSCF8298 DSCF8282 DSCF8265 DSCF8230 DSCF8231 DSCF8233 DSCF8245 DSCF8258 DSCF8225

 

 Bezpieczne ferie

Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe? Na to pytanie odpowiadali nauczyciele na lekcjach. Zaprosiliśmy też do szkoły policjanta pana Dariusza Tomczuka, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom zasady bezpieczeństwa. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali, ale też brali aktywny udział w dyskusji. Na koniec spotkania pan policjant poprosił uczniów o przekazanie dziadkom oraz osobom starszym specjalnej ulotki skierowanej do seniorów oraz wyjaśnił dlaczego jest to takie ważne. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie bezpiecznie spędzą ferie i wypoczęci przystąpią do nauki  :-)

DSCF8197 DSCF8198 DSCF8201 DSCF8205

 

Żywa lekcja przyrody

Dnia 26 w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele oraz przedszkolaki. Głównymi bohaterami były pająki i skorpiony. Na samym początku hodowca pokazał pająki ptaszniki. Były bardzo dużych rozmiarów. Następnie  wystąpiły skorpiony: jeden był duży, a drugi mieścił się niemalże na paznokciu. Pan opowiedział nam o budowie i życiu pająków oraz zaprezentował je nam z bardzo bliska, nosząc je na dłoni. Z takiej lekcji przyrody można dużo zapamiętać. Było to super !

                                              Zuzanna Kucharska 

DSCF5140 DSCF8122 DSCF8124 DSCF8125 DSCF8126 DSCF8147 DSCF8154 DSCF8170

Magiczne pokazy iluzji

W poniedziałek 11 stycznia dzieci z naszej szkoły przeniosły się w świat iluzji i magicznych eksperymentów.

W niezwykle zabawnej scenerii, iluzjoniści zaprezentowali eksperymenty z dziedziny chemii i techniki. Uczniowie dowiedzieli się o substancjach ogniotwórczych, lekkości i ciężkości gazów oraz innych mieszanek. Pokaz był bardzo pouczający, zabawny a momentami powiało grozą np. wtedy, kiedy podpalono dłoń naszej uczennicy Paulinie. Na szczęście wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fizyki, chemii oraz bezpieczeństwa. Ten pokaz zapamiętamy na bardzo długo…

DSCF5002 DSCF5004 DSCF5005 DSCF5007

Dzień Babci i Dziadka

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie. To oni każdego dnia troszczą się o swoje wnuki, nigdy się na nie nie gniewają, potrafią cierpliwie wysłuchać i mają dla nas czas. Dzień 21 stycznia był w naszej szkole świętem na cześć Babci i Dziadka. Ta uroczystość była okazją do pokazania jak bardzo wychowankowie naszej placówki ich kochają. Były wierszyki, piosenki, przedstawienie oraz głośne „Sto lat”. Na koniec był słodki poczęstunek.

DSCF7974 DSCF7976 DSCF7980 DSCF7983 DSCF7986 DSCF7988 DSCF7994 DSCF7997 DSCF7999 DSCF8004

Na lodowisku w Siedlcach

Uczniowie klas starszych mieli możliwość jeździć na łyżwach na krytym lodowisku w Siedlcach. Była to świetna zabawa. Niektórzy zaprzyjaźnili się z „pingwinkami” :-)

DSCF8013 DSCF8014 DSCF8021 DSCF8024 DSCF8028 DSCF8030 DSCF8031 DSCF8034

Choinka w szkole

DSCF5055 DSCF5065 DSCF5075 DSCF5099 DSCF5132 DSCF5133

 

Choinka w przedszkolu

DSCF5020 DSCF5023 DSCF5026 DSCF5028 DSCF5029 DSCF5033 DSCF5038 DSCF5039 DSCF5040 DSCF5041 DSCF5042 DSCF5043 DSCF5045 DSCF5046 DSCF5048 DSCF5050

 

Wigilia Szkolna

21 grudnia (poniedziałek) o godz.16.00 w naszej placówce zebrali się rodzice wraz z wychowankami szkoły i przedszkola. Przedszkolaki jako pierwsze zaprezentowały swój program artystyczny, który bardzo się wszystkim podobał, następnie uczniowie szkoły wystawili Jasełka. Były wspólnie śpiewane kolędy i połamaliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Był też świąteczny kiermasz i poczęstunek. Wszystkim przybyłym na Wigilię bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas :-)

DSCF4922 DSCF4928 DSCF4940 DSCF4941 DSCF7843 DSCF7865 DSCF7879 DSCF7884 DSCF7897 DSCF7902 DSCF7903 DSCF7912 DSCF7915 DSCF7925

Goście w naszej szkole

Przybyli do nas studenci, którzy prowadzili zajęcia w języku angielskim. Goście opowiadali o swoich krajach: Iranie i Indiach.

DSCF7811 DSCF7812 DSCF7814 DSCF7819 DSCF7821 DSCF7825 IMG_20151217_124933

Przyjaźni środowisku 

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu dotyczącego ekologii zorganizowanego przez Zespół Szkół w Skibniewie odbyło się 10 grudnia. Uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce.

12346886_1021409974588717_1222552322_n 12348705_1021409864588728_1591933965_n 12355184_1021409754588739_1128416551_n 12366556_1021409511255430_1032567350_n

Gminny koncert kolęd

W piątek 11 grudnia odbył się koncert kolęd. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Replin, Małgorzata Błońska oraz Kalina Bulak.

DSCF7795 DSCF7797 DSCF7800 DSCF7806

Mikołajki

Uczniowie klas młodszych z okazji Mikołajek bawili się w sali „Fantazja” oraz oglądali film. Natomiast uczniowie klas starszych byli na filmie i na kręgielni. Przedszkolaki miały zabawę zapewnioną przez Akademię „Bystrzak”.

IMG_20151204_090512 IMG_20151204_093312 IMG_20151204_093328DSCF4841DSCF4849DSCF4858DSCF4859DSCF4862

Andrzejki

Uczniowie klas V i VI przygotowali dla swoich młodszych kolegów wróżby.

DSCF7779 DSCF7783 DSCF7784 DSCF7787

Dzień Pluszowego Misia

DSCF7753 DSCF7758 DSCF7766 DSCF7772DSCF4789

Dzień Życzliwości

zyczliwosc

Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego

13 listopada w Czerwonce odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego. Uczniowie pięknie zaprezentowali wiersze. Wybrano najlepszych, ale każdy uczestnik otrzymał książkę, dyplom oraz słodki upominek.

DSCF4762 DSCF4765 DSCF4768 DSCF4770 DSCF4775 DSCF4784

Ślubowanie przedszkolaków

DSCF7707 DSCF7708 DSCF7710 DSCF7712 DSCF7721 DSCF7722 DSCF7729 DSCF7730 DSCF7733 DSCF7746

Święto niepodległości

Uczniowie naszej szkoły przygotowali pod kierunkiem pani Anny Wyszomirskiej uroczysty apel z okazji tak wielkiego święta. Były wiersze, piosenki oraz losy naszej Ojczyzny w drodze do niepodległości. Delegacja z naszej szkoły uczestniczyła też w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w Czerwonce.

DSCF4734 DSCF4736 DSCF4739 DSCF4744 DSCF4747 DSCF7703 DSCF7704 DSCF7705

Szkolny etap konkursu recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego

9 listopada odbyły się eliminacje szkolne. Do etapu gminnego przeszli: z klas I-III: Malwina Paczóska i Michał Wielądek oraz z klas IV-VI: Julia Leoniec i Wiktor Sikorski. Poza tym wyróżniono: Paulinę Wielądek, Magdalenę Kucharską, Kalinę Bulak, Eryka Stelęgowskiego,…

DSCF4732

Śniadanie daje moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.To najlepszy start w nowy dzień! W naszej szkole 6 listopada był wyjątkowym dniem, ponieważ uczniowie przygotowali pełnowartościowe śniadanie, które wspólnie zjedli ze smakiem. Na stole znalazły się szaszłyki owocowe, warzywne przekąski, kanapki oraz sałatki. Szkoła wzięła udział w akcji „Śniadanie daje moc”.

DSCF7698 DSCF7686 DSCF7684 DSCF7683 DSCF7677 DSCF7675

Dyskoteka Helloween

4 listopada 2015 r.

DSCF4639 DSCF4640 DSCF4647 DSCF4648 DSCF4654 DSCF4694

Jesień jest piękna!

Kolory, które widzimy dookoła, liście szeleszczące pod naszymi nogami… to wszystko sprawia, że lubimy spacerować jesienią.

DSCF7669 DSCF7661 DSCF7660 DSCF7658 DSCF7657 DSCF7656 DSCF7655 DSCF7653

Wyjście na grób ofiar II wojny światowej

29 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili grób p. Wojewódzkiej, która podczas II wojny światowej pomagała Żydom i została za to zamordowana. Dzieci wysłuchały historii, a następnie zapaliły znicze na grobie. Pamięć o takich miejscach musimy pielęgnować.

Dyskoteka 

22 października 2015 r.

DSCF4608 DSCF4616 DSCF4628 DSCF4635

Teatrzyk „Drogowy zawrót głowy”

22 października w naszej placówce gościł teatrzyk z przedstawieniem dotyczącym bezpiecznego zachowania na drodze.

DSCF4540 DSCF4548 DSCF4560 DSCF4569 DSCF4579 DSCF4587 DSCF4600 DSCF4601

Pasowanie na pierwszoklasistę

15 października 2015 r. to ważny dzień dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przywózkach. W tym dniu odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia klasy I”. Był to szczególny dzień dla najmłodszych uczniów, którzy w obecności rodziców, nauczycieli, dyrekcji oraz kolegów i koleżanek uroczyście ślubowali być dobrymi uczniami i obywatelami naszej ojczyzny. Po krótkiej części artystycznej, pani dyrektor Izabella Skóra dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom, odznakę „Jestem uczniem” oraz życzenia i upominki od starszych uczniów. Uroczystość zakończyła się wspólną fotografią i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Beata Sobolewska

DSCF7601 DSCF7610 DSCF7611 DSCF7614 DSCF7618 DSCF7644

Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski przygotował na tę uroczystość krótką część artystyczną pod kierunkiem p. Barbary Wojewódzkiej. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili życie w szkole, zaśpiewali piosenki dla nauczycieli oraz wyrecytowali wierszyki.

Przedszkolaki natomiast przygotowały niespodziankę pod kierunkiem p. Elwiry Nasiłowskiej (mama Olka i Wiktorii). Wystąpiły z wierszykami dla każdej pani oraz zaśpiewały pięknie „Sto lat”.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości serdecznie dziękujemy!!!

DSCF7584 DSCF7589 DSCF7588 DSCF7586 DSCF7582 DSCF7579 DSCF7577 DSCF7573 DSCF7569 DSCF7562

 

Teatrzyk w naszej placówce

30 września wystąpił Teatr Profilaktyczny z bajką p.t. „Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska”. 9 października przedstawiono bajkę „Magiczna Księga”.

DSCF4330 DSCF4341 DSCF4357 DSCF4366 DSCF4384 DSCF4399 DSCF4402 DSCF4406 DSCF4409 DSCF4418

Święto Pieczonego Ziemniaka

24 września w naszej szkole było „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Uczniowie przygotowali ziemniaki cudaki, przypomnieli sobie jak nazywany jest ziemniak w różnych regionach Polski i uczestniczyli w „Ziemniaczanych podchodach”. Rodzice przygotowali potrawy z ziemniaków. Dzieci chętnie próbowały wszystkich potraw i na koniec przygotowały rodzicom plakat, na którym serdecznie im podziękowały.

DSCF4270 DSCF4275 DSCF4284 DSCF4302 DSCF4308 DSCF4317 DSCF4321 DSCF4324 DSCF7534 DSCF7535

Sprzątanie Świata

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przywózkach sprzątali teren naszej miejscowości. Akcja ta co roku uświadamia dzieciom, że śmieci, które się wyrzuca trzeba potem sprzątnąć. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie zapamiętają taką lekcję.

DSCF4239 DSCF4240 DSCF4248 DSCF4251 DSCF4258 DSCF4261

1 września 2015 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.