przedszkole 2014/2015

DZIEŃ SPORTU

Dzieci z przedszkola w Przywózkach spędziły wtorek 23 czerwca pod hasłem sportu. Przedszkolaki uczestniczyły w grach i zabawach sportowych zorganizowanych przez nauczycielki. Dodatkową atrakcją był pokaz ogromnych baniek mydlanych oraz figurki z baloników. Dzień ten przebiegł w miłej atmosferze i dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.

DSC_0809 DSC_0783 DSC_0782 DSC_0618 DSC_0593 DSC_0588

Wizyta Policji w naszym przedszkolu

Dnia 16 czerwca przedszkole odwiedzili policjanci, którzy przeprowadzili z dziećmi pogadankę oraz pokazali dzieciom sprzęt, z którym pracują na co dzień. Na koniec przedszkolaki dostały odblaski.

_DSC0106 _DSC0097

_DSC0079 _DSC0117 _DSC0118 DSC04044 DSC04052

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

Dnia 11.06.2015r. przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Przywózkach. Miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się czego nie wolno robić w bibliotece oraz  jak należy dbać o wypożyczone książki. Ponadto brały aktywny udział w zajęciach słuchając opowiadania czytanego przez Panią bibliotekarkę Grażynę Czarnocką. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek za kulturalne zachowanie się. Pani Grażynka zachęcała do korzystania ze zbiorów bibliotecznych, a przedszkolaki obiecały, że wrócą tu z rodzicami.

Kinga Sobolewska

DSCF4151 DSCF4156 DSCF4161 DSCF4162 DSCF4166 DSCF4168

Przedszkolaki w „Zielonym Raju”

28 maja 2015 r. wychowankowie Niepublicznego Przedszkola w Przywózkach wyjechali na wycieczkę autokarową do „Zielonego Raju” w Siedlcach.

Dzieci uczestniczyły w pieszym marszu krętymi ścieżkami w gęstym lesie, w super kaskach jeździły konno oprowadzane przez instruktorów, piekły w ognisku pyszne kiełbaski, zajadały słodycze, brały udział w konkursach zręcznościowych i sportowych. Z własnej inicjatywy urządziły animatorom „lany poniedziałek”. Zmęczone, ale w doskonałych humorach wróciły do Przywózk.

Anna Zawadzka

DSCF4137 DSCF4099 DSCF4063 DSCF4050 DSCF4047 DSCF4038 DSCF4035

Dzień Mamy i Taty

Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu organizowany jest Dzień Matki i Ojca.

Z tej właśnie okazji 26 maja 2015 roku odbyła się uroczysta akademia. Dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęły inscenizacjąpt. „Chodzą mamy” i „Tatusiowie”. Następnie były wiersze, piosenki oraz konkursy. Na koniec dzieci zaśpiewały głośno „Sto lat”, złożyły życzenia ukochanym Rodzicom i wręczyły  upominki. Całusom i uściskom nie było końca. Mamy w koronach „Najlepsza Mama na Świecie” i Tatusiowie z pucharami w ręku chętnie pozowali do wspólnych zdjęć. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

Wszystkim Rodzicom życzymy by wspomnienie swojego, małego, dzielnego przedszkolaka wywołało uśmiech na ustach i zamyślenie nad tekstem piosenki Urszuli Sipińskiej:

„…Cudownych rodziców mam, cudownych rodziców mam

Odkryli mi każdą z dróg, po której szłam
Mam cudownych rodziców bo, przyjaciółmi moimi są
W porę rzekli mi: dalej to, idź drogą swą…”

DSCF4006 DSCF4013 DSCF4014 DSCF4015

Jeż na boisku

21 maja przyszedł na szkolne boisko jeż. Prawdopodobnie bardzo chciał odwiedzić nasze przedszkole. Przedszkolaki przywitały gościa, zrobiliśmy zdjęcia i wypuściliśmy jeżyka :-)

DSCF6700 DSCF6680 DSCF6689 DSCF6685

Przedszkolaki z Przywózk w pasiece.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Przywózkach w czwartek 14 maja udały się na wycieczkę do pasieki p. Tomasza Przywózkiego. Dzieci poznały pracę pszczelarza i zwyczaje pszczół. Przedszkolaki mogły zaobserwować zachowanie pszczół w ulach, wygląd pszczelarza w „stroju roboczym” i narzędzia ułatwiające mu pracę. Nie obył się także bez degustacji słodkiego miodu i poznania jego zdrowotnych właściwości. Umorusane miodem dzieci w dobrych humorach wróciły do przedszkola.

Anna Zawadzka

_DSC0003 _DSC0007 _DSC0013 _DSC0014 _DSC0015 _DSC0020

Przedszkolaki w Ochotniczej Straży Pożarnej

7 maja 2015 r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Przywózkach wybrały się na pieszą wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu Strażacy zapoznali dzieci ze swoim miejscem pracy oraz wytłumaczyli im na czym polega praca strażaka. Ponadto zaprezentowali dzieciom całe wyposażenie wozu strażackiego, kronikę oraz strój galowy i bojowy.  Odważni mogli przymierzyć hełm strażacki oraz wejść do kabiny wozu strażackiego. Największą atrakcją była symulacja alarmu przeciwpożarowego.

Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali od przedszkolaków własnoręcznie narysowany album o pracy strażaka i zrobili pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

Serdecznie dziękujemy Strażakom za tak miłe przyjęcie, edukację i zabawę.

Kinga Sobolewska

DSCF3928 DSCF3930 DSCF3938 DSCF3943DSCN5361DSCN5363DSCN5382DSCN5373

Dzień Flagi

„Dzień Flagi” w Niepublicznym Przedszkolu w Przywózkach obchodzono 30 kwietnia 2015 r. Tego dnia przedszkolaki wyjątkowo dobrze się bawiły, ale także solidnie pracowały. Własnoręcznie przygotowały biało – czerwone chorągiewki wykonane techniką mozaikową.  Układały barwy narodowe z kolorowej mamby, którą potem z apetytem zjadały. Na buziach maluchów pojawiły się namalowane przez wychowawczynie biało – czerwone chorągiewki. Tak wyposażone dzieci przemaszerowały uliczkami w pobliżu przedszkola. Wszyscy zapamiętali, jakie są nasze barwy ojczyste.

Anna Zawadzka

DSCF3769 DSCF3774 DSCF3777 DSCF3782

Dzień Ziemi

W środę, 22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do obchodów i zorganizowały uroczystość pod hasłem „Dbamy o Ziemię, Naszą Planetę”.
Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania „Dobre rady na złe odpady czyli Ekologiczny Czerwony Kapturek”, rozmawiały o tym, w jaki sposób należy dbać o naszą planetę Ziemię, wybierały ilustracje o tym mówiące a także bawiły się przy piosence pt. „Leśne duszki”. Dowiedziały się, co to jest recykling i w jaki sposób oraz gdzie się odbywa. Następnie dzieci obejrzały bajkę edukacyjną pt. „Rady na odpady”.
Na zakończenie dzieci wraz z nauczycielkami posprzątały okolice przedszkola, gdyż po długiej zimie w wielu miejscach znajdowały się śmieci. Mali ekolodzy nie mogli się nadziwić, że jest ich tak dużo. Dzieci postanowiły, że przez cały rok będą bacznie zwracać uwagę na to, czy ich rówieśnicy, rodzice i inni mieszkańcy wsi w wystarczający sposób dbają o porządek.

Kinga Sobolewska

_DSC0008 _DSC0010 _DSC0017 _DSC0024 _DSC0029 _DSC0046

Wizyta ks. Biskupa

Dnia 21 kwietnia 2015 r. Niepubliczną Szkołę Podstawową i Niepubliczne Przedszkole w Przywózkach odwiedził Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus w towarzystwie swojego sekretarza ks. Tomasza Szmurło oraz proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim ks. Krzysztofa Kisielewicza.

DSCF6288 DSCF6276 DSCF6263 DSCF6249

Bal Przebierańców:-)

DSCF3400 DSCF3402 DSCF3404 DSCF3407 DSCF3415 DSCF3419

Choinka 

We wtorek 12 lutego przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Przywózkach bawiły się na zabawie choinkowej w pięknie udekorowanej sali. Dzieci pięknie tańczyły do muzyki dla maluchów. Wzięły udział w kilku konkursach z balonikami. Zaprezentowały licznie przybyłym gościom wiersze, piosenki i przedstawienie. Następnie zjadły pyszny podwieczorek przygotowany przez panie kucharki. Na koniec złożył przedszkolakom wizytę św. Mikołaj z olbrzymim workiem wypełnionym prezentami.

DSCF3336 DSCF3337 DSCF3341 DSCF3343 DSCF3344

Dzień Babci i Dziadka 06.02.2015r.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z naszego przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, zaśpiewały piosenki a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. 
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

DSCF3310 DSCF3318 DSCF3325 DSCF3330 DSCF3331

MIKOŁAJKI

Z okazji zbliżających się Mikołajków przedszkolaki z naszego przedszkola gościły w „Bystrzaku” – Akademii Twórczego Myślenia i „Młynku” – sali zabaw. Dzieci świetnie bawiły się w akademii korzystając z bogatej oferty działań wspierających wszechstronny rozwój, a na twarzach ślady bajkowego makijażu obserwowały jeszcze w dniu następnym. Młynek to jak zawsze świetna zabawa dla wszystkich.

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

23 października 2014r. w Niepublicznym Przedszkolu w Przywózkach odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz tańczyły. Razem ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami dzielnie zmagały się z zadaniami, które przygotowały dla nich nauczycielki.

  Po zakończonej części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i upominek. Po części artystycznej, dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

 100_9154 100_9168 100_9169 10744895_1556705361207986_945436235_n10748969_1556704394541416_1835301435_nwszyscy

100_9159

Koniec roku 2013/2014

DSCF2921

Dzień Dziecka w stadninie
W ramach obchodów Dnia Dziecka przedszkolaki z Przywózk wzięły udział w imprezie plenerowej „W wiosce Indian” zorganizowanej przez Stajnię „Skrawek Nieba” i salę zabaw „Fantazja”. Dzieci bawiły się pod kierunkiem animatora, strzelały z łuku, malowały twarze, jeździły na koniach. Na koniec piekły kiełbaski w ognisku. Mimo niezbyt przychylnej pogody zabawa była świetna.

Do Siedlec!

28.05.2014r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Przywózkach wyjechały na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym punktem imprezy był film pt. „Listonosz Pat i Wielki Świat”, który dzieci obejrzały w kinie „Helios”. Następnie wycieczkowicze udali się do sali zabaw „Młynek”, gdzie świetnie bawili się korzystając z różnorodnego sprzętu rekreacyjnego rozwijając zwinność, szybkość, orientację w przestrzeni oraz umiejętność współpracy w grupie i w parach.

Dzień Mamy i Taty

DSCF2469 DSCF2475

Dzień Babci i Dziadka

             22.01.2013r. odbyła się w przedszkolu bardzo miła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały licznie przybyłym babciom i dziadkom program artystyczny, na który złożyły się krótkie inscenizacje: „Pod parasolem” i „Choinka z Krainy Bajek”, piosenki i wiersze. Nie zabrakło także konkursów sprawnościowych dla wnuków, babć i dziadków. Wszyscy byli zwycięzcami.

Uroczystość zakończył słodki poczęstunek dla gości i dzieci. Aż żal było się rozstać.

bab5 bab4 bab3 bab2 bab1 bab 

Choinka

             Do Niepublicznego Przedszkola w Przywózkach 1 lutego 2014r. zawitał Mikołaj. Tego dnia odbywała się w naszym przedszkolu impreza choinkowa. Odświętnie ubrane przedszkolaki przybyły w towarzystwie rodziców i innych członków rodziny. Dzieci pięknie tańczyły w towarzystwie mam i nauczycielek. Rodzice przygotowali wspaniały, słodki poczęstunek, który zyskał  aprobatę wszystkich imprezowiczów.

            Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny na który złożyły się dwie inscenizacje, tańce, wiersze i piosenki.

            Na zakończenie uroczystości dzieci zostały obdarowane prezentami przez Mikołaja, który przybył na pięknych saniach ciągniętych przez renifery. Każde dziecko starało się udowodnić poprzez  śpiew lub recytację, że zasługuje na upominek.

            „Do zobaczenia Mikołaju”- tak dzieci żegnały miłego gościa.

 ch5 ch4 ch1 ch2 ch3 ch

Bal Przebierańców

             13.02.2014r. przedszkolaki z  Niepublicznego Przedszkola w Przywózkach przybyły bardzo odmienione. Wydawało się, że czas cofnął się o kilkaset lat w odległe baśniowe krainy. Do przedszkola przyszły nie dzieci, ale wróżki, księżniczki, Robin-Hoody , książęta i inne zaczarowane postacie. Tego dnia w przedszkolu odbył się bal przebierańców. Dzieci wzajemnie podziwiały swoje stroje i odgadywały, kim są ich koledzy i koleżanki. Tańczyły z balonikami w sali udekorowanej karnawałowo wspólnie z nauczycielkami. 

bal1 bal

przedszk