rok 2016/2017

Zielona Szkoła nad polskim morzem

Zielona Szkoła została zorganizowana w ramach projektu „Wsparcie rozwoju edukacyjnego dzieci z obszarów wiejskich w powiecie sokołowskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego (2014-2020).
Na wycieczkę wybrali się uczniowie klas 4-6 trzech szkół. Pierwszego dnia tuż po przyjeździe do miejsca zakwaterowania spotkaliśmy się z przewodnikiem i wyruszyliśmy zwiedzać Rezerwat Kormoranów w Kątach Rybackich po czym udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego, gdzie jeszcze czekały nas warsztaty na temat bursztynu. Drugiego dnia pojechaliśmy do Gdyni, gdzie zwiedzaliśmy port, dzieci mogły podziwiać statki, a jeden z nich obejrzeć nawet od środka. Był to okręt należący do Muzeum Marynarki Wojennej pod nazwą ORP Błyskawica. Z Gdyni udaliśmy się do historycznego gdańskiego Starego Miasta. Naszym oczom ukazała się Ulica Długa – z Ratuszem Głównego Miasta Gdańsk i kamienicami z pięknymi fasadami oraz Długi Targ – z Fontanną Neptuna i Dworem Artusa. Chodząc Długim Pobrzeżem nad Motławą, która wpada do Zatoki Gdańskiej, ujrzeliśmy słynny średniowieczny Żuraw, a po drugiej stronie rzeki – spichlerze. Następnie zwiedziliśmy Ulicę Mariacką, słynącą z pięknych kamienic z krużgankami. Idąc nią do końca doszliśmy do największego ceglanego kościoła na świecie – gotyckiej Bazyliki Mariackiej, gdzie weszliśmy na wieżę aby podziwiać panoramę miasta. Następnie udaliśmy się do Katedry Oliwskiej, gdzie wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu na organach, po czym poszliśmy do Parku Oliwskiego. Ostatnim punktem tego dnia było zwiedzanie najdłuższego drewnianego molo w Sopocie.

Trzeci dzień należał do Mierzei Wiślanej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie, następnie udaliśmy się do Sztutowa do Muzeum Stutthof, które podczas II wojny światowej było obozem koncentracyjnym. Następnie udaliśmy się do Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. Kolejnym punktem wycieczki był Wielbłądzi Garb najwyższa wydma w Europie, z której podziwialiśmy widok na morze. Następnie udaliśmy się do miejscowości Piaski aby obejrzeć granicę z Rosją oraz port. Zatrzymaliśmy się jeszcze w porcie w Krynicy Morskiej, aby podziwiać Zalew Wiślany i zakupić pamiątki z wyjazdu. Ostatnim punktem tego dnia był szlak turystyczny wzdłuż Wisły do Morza Bałtyckiego w miejscowości Mikoszewo, gdzie mogliśmy zobaczyć jak rzeka wpada do morza oraz nazbierać troszkę bursztynów na plaży.

Czwartego dnia w drodze powrotnej do domu zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku – trzyczęściową twierdzę obronną w stylu gotyckim o kubaturze ponad 250 000 m/3, składającą się z podzamcza, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Od 1309 do 1457 zamek w Malborku był siedzibą Wielkiego Mistrza Krzyżackiego, a miasto stolicą Państwa Zakonnego. Po roku 1457 przeszedł we władanie polskie. Odtąd aż do roku 1772 był rezydencją królów Polski. Wycieczkę zakończyliśmy obiadem w restauracji Lalo w Ostródzie, położonej nad samym jeziorem Drwęckim, której budynek jest położony bezpośrednio na wodzie. Wyjazd zaliczamy do udanych. Dziękujemy przyjaciołom z Kożuchowa oraz Przywózk za mile spędzony wspólnie czas oraz wspaniałą wyprawę.

Agnieszka Zawadzka

Dzień Kobiet w Przywózkach

8 marca 2017 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przywózkach  zostało zorganizowane spotkanie  z okazji „Dnia Kobiet”. Spotkanie było inicjatywą szkoły, Gminnej Biblioteki  w Przywózkach i Stowarzyszenia „Wspólny Cel”.  Zaproszono wszystkie kobiety z naszej miejscowości . Przybyły wierne czytelniczki biblioteki, pracownice naszej szkoły i inne kobiety  chętne do wspólnego świętowania. Program obejmował spotkanie z kosmetyczką, która opowiedziała kobietom jak prawidłowo dbać o cerę, udzielała porad oraz zaprezentowała jak właściwie wykonać makijaż.

Następnie panie obejrzały prezentacje multimedialne o kobietach, wymieniały się przepisami kulinarnymi, a także miały okazję podyskutować o swoich ulubionych książkach. W przerwach między poszczególnymi punktami programu panie częstowały się przysmakami kulinarnymi. Wszystko odbywało się w miłej atmosferze . Przyjemnym  akcentem na zakończenie spotkania były drobne upominki dla każdej z uczestniczek, w postaci kosmetyków.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zapoczątkuje nową tradycję.

Barbara Wojewódzka

DSC02280 DSC02298 DSC02297 DSC02282 DSC02290 DSC02296

Kartka Bożonarodzeniowa z życzeniami” – konkurs

W grudniu uczniowie klasy III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przywózkach  wzięliudział w  Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kartka Bożonarodzeniowa z życzeniami”. Organizatorem konkursubyła Biblioteka Pedagogiczna. Do konkursu przystąpiło 5 uczennic: Paulina Sitak, Natalia Przywózka, Malwina Paczóska, Daria Grzęda i Gabriela Grzęda. Nagrodę główną w postaci książki i dyplomu otrzymała Malwina Paczóska. Pozostałe uczennice otrzymały dyplomy za udział i drobne upominki. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30.01.2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim.

Po uroczystym wręczeniu nagród, uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach pod hasłem „Magiczne Książki”, zachęcających dzieci do czytania.

Barbara Wojewódzka

DSCF6136 DSCF6154

Niesamowita lekcja przyrody w Niepublicznej szkole Podstawowej w Przywózkach

W piątek 27 stycznia 2017r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przywózkach odbyła się żywa lekcja przyrody o płazach. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia  z bliska wiele ciekawych okazów płazów  oraz wysłuchania głosów  niektórych z nich. Podczas pokazu zaprezentowano rzekotkę, traszkę, kumaka, ropuchę i salamandrę.  Z zainteresowaniem wysłuchali informacji o warunkach życia, odżywianiu i miejscach występowania tych płazów. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań. Była to bardzo ciekawa, żywa lekcja przyrody, w której uczestniczyli nasi uczniowie.

Beata Sobolewska

DSC01622 DSC01641 DSC01647 DSC01700 DSC01708

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 25.01.2017 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej  w Przywózkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przywózkach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń  i radości.

Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Program zawierał  wiele pięknych wierszy oraz piosenek o miłości wnuków do babć i  dziadków.  Po części artystycznej dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami. Ten pełen  emocji dzień na długo pozostanie w pamięci wnuków i dziadków.

Barbara Wojewódzka

DSC01497 DSC01502 DSC01512 DSC01528 DSC01534 DSC01556 DSC01561 DSC01601

Wycieczka w góry

Uczniowie naszej szkoły wyjechali w dniach 11 – 14 stycznia na wycieczkę, podczas której zwiedzili port lotniczy w Radomiu, jeździli na nartach w Białce Tatrzańskiej oraz przebywali na Termie Bania. Podczas pobytu byli też na góralskim kuligu oraz w Zakopanem. Program wycieczki był bardzo napięty, ale udało się go zrealizować. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zdyscyplinowanie oraz dobry humor.

DSC00958 DSC00960 DSC00976 DSC00978 DSC00999 DSC01023 DSCF0623 DSCF0627 DSCF0628 DSCF0651 DSCF0654 DSCF0661 DSCF0667 DSCF0677 DSCF0682 DSCF0700

 

Park linowy

dscf9768 dscf9793 dscf9798 dscf9816 dscf9846 dscf9849 dscf9897 dscf9929 dscf9930 dscf9940

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

dscf9756 dscf9757 dscf9762